DWUDNIOWY WYJAZD INTEGRACYJNO – EDUKACYJNY

unia.png

DWUDNIOWY WYJAZD INTEGRACYJNO – EDUKACYJNY

       W dniach od 25.08.2012 r. do 26.08.2012 r. odbył się dwudniowy wyjazd integracyjno – edukacyjny dla uczestników projektu i ich dzieci w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

        Uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani w domu wczasowym „Giewont” w miejscowości Murzasichle położonej w odległości 7 km od Zakopanego.

     W trakcie wyjazdu odbył się trening umiejętności wychowawczych dla uczestników projektu. Trening trwał 10 godzin i był prowadzony przez wykwalifikowanego pedagoga.

    Podczas treningu dzieci brały udział w grach i zabawach integracyjno – edukacyjnych organizowanych przez opiekunki. Uczestnicy wraz z dziećmi mieli możliwość skorzystania z darmowego basenu w miejscu pobytu oraz placu zabaw znajdującego się na terenie domu wczasowego.

     W niedzielę tj. 26.08.2012 r. została zoorganizowana dla całej grupy wycieczka do Zakopanego prowadzona przez licencjonowanego przewodnika Tatrzańskiego – przejście Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica.

      Wyjazdowe szkolenie w zakresie treningu umiejętności wychowawczych przyczyniło się do zwiększenia zakresu wiedzy i umiejętności skutecznej komunikacji w rodzinie; rozwinięcia umiejętności wychowawczych potrzebnych do pracy z dziećmi, a także do poszerzenie wiedzy dotyczącej ważnych zagadnień dotyczących wychowania dziecka.

 

 

 

Koordynator projektu

 

 

Łach Kamila