Informacja o działalności Fundacji „Dajemy dzieciom siłę” oraz raport o przemocy domowej wśród dzieci.

Fundacja od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Zapewnia dzieciom i ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Uczy dorosłych, jak mądrze i skutecznie reagować na przemoc wobec dzieci oraz co robić, gdy podejrzewają, że dziecko jest krzywdzone. Wspiera i angażuje rodziców by wychowywali dzieci z miłością i szacunkiem. Wpływa na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka.

Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy!

Fundacja uruchomiła w 2010 roku ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci oraz młodzieży i od tej pory dzieci dzwoniące pod numer 116 111 mogły otrzymać anonimową i bezpłatną pomoc w kryzysie.

Uruchomiono również linię pomocową i ofertę bezpłatnej i anonimowej pomocy dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności.

Poniżej znajduje się diagnoza przemocy wobec dzieci w Polsce w 2023 r. opracowana na zlecenie i przy współpracy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Attachments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.