Mikołajkowe Spotkanie Seniorów 2021

W dniu 2 grudnia 2021 r. w budynku Szkoły Ponadpodstawowej z Zakliczynie odbyło się integracyjne spotkanie mikołajkowe dla seniorów z Gminy Zakliczyn. Spotkanie było możliwe dzięki realizowanemu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej projektu „ Rozwój Pomocy Społecznej” współfinansowanemu przez Wojewodę Małopolskiego.

Zaproszonych gości podobnie jak w latach ubiegłych przywitała Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Anna Piotrowska. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak, który złożył seniorom świąteczne życzenia.
Po części oficjalnej odbyły się warsztaty dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi AED prowadzone przez doświadczonego ratownika medycznego Pana Krzysztofa Damiana, w których seniorzy czynnie uczestniczyli. Wspólną zabawę umilał zebranym niezastąpiony Pan Tadeusz Malik, który poprowadził zajęcia ruchowe, odpowiednio dostosowane do możliwości seniorów. Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali symboliczne upominki od Mikołaja.

Dla wielu naszych seniorów była to okazja do odnowienia relacji, które poprzez pandemię zostały w znacznym stopniu ograniczone.

Opracowała: Natalia Borowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.