Pomoc rzeczowa dla obywateli Ukrainy.

Gmina Zakliczyn organizuje pomoc rzeczową dla obywateli Ukrainy w formie zbiórki darów. Zbiórka organizowana jest w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ojca Jana Góry w Zakliczynie (wejście od ul. Różanej) w sobotę 26 lutego w godz. 9.00-13.00 oraz od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00.

Co można przynosić?

Koce, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, pościel, ubrania, kurtki i płaszcze, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, skarpety, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, chusteczki nawilżające, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki do dezynfekcji rąk, maseczki jednorazowego i wielorazowego użytku, zabawki dla dzieci.

Żywność: woda butelkowa, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania (w puszkach, słoikach), mleko w kartonie, mleko w proszku, kaszki dla dzieci, czekolady, batony, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, ryż, kasza, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, power banki, zapalniczki, świece, zestawy medyczne (leki i maści przeciwbólowe, plastry).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.