Spotkanie opłatkowe dla osób starszych, chorych i samotnych – 16 grudnia 2023 r.

Już po raz dwudziesty pierwszy Klub „Gastronom” działający przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zakliczynie zorganizował spotkanie opłatkowe dla osób starszych, chorych i samotnych. Spotkanie odbyło się w dniu 16 grudnia 2023 r w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie.

W uroczystości udział wzięli także zaproszeni goście w tym Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak, przedstawiciele Rady Powiatu Tarnowskiego w osobach Pani Ireny Kusion i Pana Józefa Gwiżdża, dyrektorzy Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie Pan Ryszard Kuczyński i Domu Pomocy Społecznej w Stróżach Pani Monika Chrobak, proboszczowie parafii: pw. św. Idziego w Zakliczynie ks. Paweł Mikulski, pw. M.B. Anielskiej w Zakliczynie o. Szymon Wierzbiak i pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Olszynach ks. Jakub Rozum, były dyrektor ZSP w Zakliczynie Pan Jerzy Soska oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Spotkanie opłatkowe poprzedzone zostało występami w wykonaniu uczniów ZSP w Zakliczynie i chóru męskiego z Olszyn. Nie zapomniano również o tych, których zabrakło przy wigilijnym stole – ś.p. Władysławie Żabińskim i ś.p. Antonim Cieśli. Ich pamięć uczczono minutą ciszy i „Kolędą dla nieobecnych”.

Po występach nastąpiło wzajemne składanie sobie życzeń,  po czym wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu z tradycyjnymi potrawami świątecznymi.

Po wieczerzy goście zostali obdarowani upominkami, które wręczał im św. Mikołaj w towarzystwie aniołków i diabełka.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tego wydarzenia, w szczególności Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Małek wraz z Pracownikami oraz młodzieżą ZSP, a gościom za niezawodne przybycie i wspólne świętowanie.

Jeszcze raz życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.